Zaanse kerken maken zich zorgen om nieuw horecabeleid

De Zaanse kerken hebben de gemeenteraad in een brief gewaarschuwd over de gevolgen van het nieuwe horecabeleid voor kerkgebouwen.

Volgens de vertegenwoordigers, die aanwezig waren op de Kerkenvisie-vergadering, biedt de voorgestelde regeling onvoldoende mogelijkheden om inkomsten te genereren. Deze inkomsten zijn essentieel voor het behoud van vaak monumentale kerken. De zorg is dat zonder aanpassing van het beleid de toekomst van deze gebouwen in gevaar komt.

Inkomen en behoud van monumenten

De kerken benadrukken dat zij afhankelijk zijn van de mogelijkheid om evenementen te organiseren en horeca-activiteiten te ontplooien. Dit beleid zou hen belemmeren in het genereren van noodzakelijke financiën voor onderhoud en restauratie van hun gebouwen. De vertegenwoordigers hebben dan ook gepleit voor een heroverweging van de nieuwe regelgeving.

Reactie gemeenteraad

De gemeenteraad heeft de brief van de kerken ontvangen en zal deze in overweging nemen. Er zijn nog geen officiële reacties gegeven over mogelijke aanpassingen in het voorgestelde beleid. De discussie over het horecabeleid loopt parallel aan bredere gesprekken over de rol van kerken in de gemeenschap en hun noodzaak voor toekomstig onderhoud.

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Zaanstad, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioZaanstad via WhatsApp.

AANBEVOLEN ARTIKELEN

NET BINNEN

MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

logo zaanstad

Edities