Verandering in leerlingenvervoer in zaanstad

De gemeente Zaanstad introduceert per 2026 een gewijzigde regeling voor het leerlingenvervoer.

De nieuwe regeling beoogt een verhoogde zelfredzaamheid van leerlingen, een aanpassing van tarieven, een boete op ‘loosmelden’, meer openbaar vervoer opties en een eigen bijdrage van ouders. Volgens wethouder Groothuismink is de vorige regeling te complex en is de stijging van de kosten voor jeugdzorg mede aanleiding voor de aanpassing. Hoewel kostenbesparing niet het primaire doel is, speelt het wel een rol in de herziening van het beleid.

Wijzigingen in tarieven en zelfredzaamheid

Een van de belangrijkste wijzigingen in de regeling betreft de tarieven die ouders gaan betalen. Daarnaast ligt er een focus op het vergroten van de zelfredzaamheid van leerlingen, waardoor zij beter in staat worden gesteld om zelfstandig naar school te reizen. Dit kan onder andere door een toename van de mogelijkheden voor openbaar vervoer.

Boete voor loze meldingen

Ook introduceert de gemeente een boete voor ouders die hun kinderen ‘loosmelden’. Dit houdt in dat wanneer ouders hun kinderen niet naar school brengen zonder geldige reden, zij hiervoor financieel verantwoordelijk kunnen worden gesteld. Deze maatregel is bedoeld om het leerlingenvervoer efficiënter te maken en misbruik tegen te gaan.

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Zaanstad, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioZaanstad via WhatsApp.

Misschien ook interessant:

AANBEVOLEN ARTIKELEN

NET BINNEN

MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

logo zaanstad

Edities